Aiseta – Kiauna I

parallax background

Aiseta – Kiauna I

Aiseto ežeras – Aiseta – Kiaunas

Maršruto ilgis – 6 km

Plaukimo trukmė – 1 diena

Sudėtingumas – lengvas

Plaukiantiems šiuo maršrutu – transportavimas iki starto vietos nemokamas.

Jūs neabejingi ekoturizmui? Tuomet siūlome patiems plaukiant baidarėmis, susilieti su kerinčiu Aiseto ežeru, susikaupti Aisetos upelyje, grožėtis Kiauno ežeru. Jei pasirengę baidarių žygiui, pradėsime kelionę baidarėms iš Aiseto ežero, šalia kurio jau seniai įsikūręs Antakalnio km. mūsų senolių Vilnakiške vadinamas. Šis kaimelis puikuojasi Labanoro girios pakraštyje Aiseto ežero gale. Šios vietovės reginį paįvairina viena iš penkių ežero salų.

 

Aisetas- ilga 18 km. juosta besitęsiantis skaidrus žuvingas ežeras, kurio vaizde atsispindi švarūs pušynai ir mišrūs miškai. Anot senolių- tai „Ai-čia-tos“ upės liekana.

 

6 km.  Apsižvalgę Antakalnio kaime ir pasirengę plaukti upėmis šiuo maršrutu, plukdykite baidares į patį Aiseto galą 500 m., dešiniau įplaukite į nedidelę įlankėlę ir jūsų baidarės jau Aisetos upelio glėbyje.

Pavingiavus baidarėmis apie 500 m., ties Paaisetės kaimu iškils sausumos barjeras-medinis tiltukas, kurį teks įveikti.

5 km. Pasigėrėjus sprunkančiom nuo jūsų sodybom ir pamanevravus baidarėmis apie 700 metrų, įplauksite į Aisetos upelio 1,2 km. džiungles. Plaukiant gali pasisekti išgirsti gervių šūksnius, pamatyti stirnaites ar briedį. Vėliau gamta pasiūlys 1,7 km. žaliuojančią vingių panoramą.

 

4 km. Po to baidarėse užimsite žemą startą, nes turėsite praplaukti geležinkelio tiltą. Smalsiausiems bus galimybė pamatyti išlikusį „siauruko“ geležinkelio tiltą.

Tolesnėje atkarpoje Aisetos upės pakrančių gamta galbūt leis keliautojams ir pasimankštinti pernešant baidares per bebrų išverstus medžius ar kitas kliūtis.

 

1 km. Neriam baidarėmis į Kiauno ežero mėlynę, kurio pakrantės didžiuojasi savo pušynais ir lepina gamtos vaizdais. Nuirklavus baidarėmis apie 1 km, kairiajame krante išvysite miško laukymę.

 

0 km. Baidares plukdykite kairiame ežero krante matomą smėlėtą paplūdimį.