Baidarių žygiai

Baidarių žygiai


Ar kada nors grožėjaisi kaip grakščiai atrodo iš vandens kylančių ančių sparnų galiukai? Ar teko patirti nepakartojamą ramybę, dreifuojant valtimi, kurią plukdo švelni ir vėsi upės srovė? Ar esi buvęs taip arti gamtos, jog civilizacija atrodė tokia tolima ir svetima? Pamiršk visus saulėlydžius, stebimus kopose, kurias tenka dalintis su dar 20 įsimylėjėlių porų, atsisakyk minties pora valandų stovėti eilėse prie apžvalgos bokštų, piliakalnių, nuo kurių atsiveriantis vaizdas: perpildyta mašinų stovėjimo aikštelė, miško masyvų viršūnės ir informacinės lentelės, jog: žvelgiant ta kryptimi (ir turint lakią fantaziją), galima pamatyti tokį ir tokį objektą. Tikriems gamtos mylėtojams, mintyse sukasi kiek kitokie nenuilstami troškimai: pamatyti ją iš kuo įvairesnių pusių, pasijusti jos dalimi ir pasikliaunant vien tik savo įgūdžiais bei turimais ištekliais, savarankiškai išgyvent joje bent keletą dienų.

Artėjant šiltajam metų sezonui, aktyvaus poilsio gamtoje mėgėjai neapsieina be tradiciniais tapusių žygių baidarėmis, šiltų vakarų prie laužo su keptomis dešrelėmis, zefyrais ar bet kuo, kas išsilaikė nesušlapęs, po visos dienos kelionės vandeniu. Legendine tapusi frazė: „Gamtoje viskas skaniau” ne tik guodžia išalkusius keliautojus, bet ir primena, jog norint pilnai išnaudoti turimą laiką, būtinas preliminarus planavimas. Akcentuoju preliminarumą, nes gamta ,tokia nenuspėjama, kad visų jos dėsnių ir įvykių neįmanoma nuspėti.

Planuojant bent 20 kilometrų žygį mišku, optimaliau pasirinkti transporto priemonę, nei keliauti pėsčiomis, nuolat prisimenant, jog 10 kilogramų manta ant pečių, nėra pats maloniausias žygio palydovas. Visai nenuostabu, jog baidarių nuoma vasaros sezono metu tampa viena iš paklausiausių paslaugų. Turint didesnę patirtį ir geresnius resursus, net nebūtina laukti šiltų orų, tereikia išsirinkti labiausiai kelionės poreikius atitinkantį maršrutą, susisiekti su mumis ir leistis į nepakartojamų įspūdžių kelionę.