Kaip pasirinkti baidarių maršrutą?

Kaip pasirinkti baidarių maršrutą?

Prieš pirmą kartą išplaukiant į žygį su baidarėmis, įsivaizdavau, kaip nejučia atsiskiriu nuo grupės, įplaukusi į ežerą orientuojuosi pagal išgulusias pakrantės nendres ir po ilgų klajonių neaiškiais upeliais įplaukiu į audringą jūrą. Nors pradedant kelionę Aukštaitijos upėmis šis scenarijus būtų beveik neįmanomas nepatyrusiam keliautojui vandeniu (nes užtruktų ne vieną savaitę), įgudusi ir įsibaiminusi vaizduotė geba suplanuoti net ir tokius neįtikėtinus baidarių maršrutus.

 

Baidarių maršrutai yra svarbus aspektas prieš pradedant kelionę vandeniu. Išstudijavus, kokiomis sąlygomis teks plaukti, galima atlikti atitinkamą pasiruošimą: kaip tinkamai pakuoti daiktus, kokią aprangą rinktis, o ko geriau visai neimti į žygį ir net tai – kokia baidare plaukti: karkasine ar pripučiama. Gilinantis į kelionės maršrutą verta išsiaiškinti kiek laiko užtruks plaukimas, sužinoti upės sraunumą ir gylį, atsižvelgiant į tai, kokiu metų laiku plaukiama.

 

Dažniausiai, pirmieji plaukimai baidarių žygiuose būna upių senvagėmis ir jas jungiančiais ežerais, tokiais kaip Aisetas, Kiaunas. Tokiu būdu plaukimas baidarėmis pradeda sietis su maloniomis ir atpalaiduojančiomis pramogomis, gyvosios gamtos stebėjimu. Plaukiant plačiomis upėmis bei ežerais galima pramokti irkluoti bei vairuoti baidarę, be to, ežere lengviau stabtelėti išsimaudyti ir pailsėti pakrantėse. Pasitaiko ežerų su salelėmis, kuriose nakvynė ar maudynės būna dar egzotiškesnės.


Didesnių iššūkių fanatikai renkasi sraunesnes upes, tokias kaip Visinčia, Siesartis, Grūda ar Virinta, kurios ypač pavasario sezonu, būna srauniausios ir linkusios atskleisti savo „charakterį”. Toks  plaukimas neapsieina be didesnių ar mažesnių išbandymų: upių vingiai, sraunumas ar seklumas, uodai, nenumatytos kliūtys, nuvirtę medžiai bei iš vandens kyšantys akmenys. Visa tai padės „įjungti” adrenaliną ir gebėjimą nepasimesti kritinėse situacijose.

 

Baidarių nuomos punktai būna paruošę puikių maršrutų įvairių poreikių poilsiautojams. Maršrutai būna suskirstyti į kelis sudėtingumo lygius. Prieš plaukimą, žemėlapį su maršrutu būtina įdėti į neperšlampamą voką, tam, kad kelionę būtų galima sekti ir nepasiklysti tarp nematytų upės vingių ir išsišakojimų. Tik žinant savo galimybes, verta savarankiškai planuoti maršrutą bei nerti į iššūkius stačia galva (bet dėvint gelbėjimosi liemenę).