Priežastys, dėl kurių verta plaukti baidarėmis

Kuo naudingas plaukimas baidarėmis?

Peržvelgus savaitės orų prognozes pradžiugino laukiantis šiltas ir nelietingas savaitgalis. Mintyse ima suktis galimi laisvalaikio leidimo variantai: važiavimas į sodą pjauti žolės ir ravėti dar nespėjusių užželti daržų, pažintinė kelionė po kaimyninius regionus, lankant piliakalnius, muziejus ir kitus lankytinus objektus, maudynės vos už arbatą vėsesniame ežero vandenyje ar plaukimas baidaremis. Informacinių technologijų amžiuje, daugumą užgaidų ir poreikių galima patenkinti greičiau nei spėja ataušti rytinis kavos puodelis. Aktyvus poilsis teikia daug privalumų: gerina fizinę būklę, suteikia galimybę pailsėti nuo miesto triukšmo ir pabendrauti su artimais žmonėmis arba susipažinti su naujais, potencialiai dar įdomesniais asmenimis.

 

Tačiau taip paprasta gerinti savo fizinį pasirengimą bei planuoti aktyvias pramogas buvo ne visada.  Už daugelį sportinių tradicijų bei disciplinų turime būti dėkingi graikams. Spėjama, jog pirmoji ir didžiausia sporto šventė, kuri buvo surengta Olimpijoje garbinant Dzeusą, pirmą kartą įvyko 776 metais prieš mūsų erą. Nuo to laiko, sportas siejamas ne tik fiziniu pasiruošimu, bet ir dvasiniu tobulėjimu, kantrybe bei atsakomybe už savo kūno ir proto lavinimą. Nors pirmųjų olimpinių sporto šakų buvo nedaug ir žaidynėse galėdavo dalyvauti tik vyrai, į šį renginį plūsdavo minios žmonių. Vienybė, palaikant mėgstamus atletus, azartas stebint aršias kovas ir ištisas dienas trunkanti pakili ir didinga sportinė atmosfera išliko iki mūsų dienų. Plaukimas baidarėmis ir kanojomis jau tapo olimpine sporto šaka. Galbūt todėl irkluoti kiekvieną sezoną susirenka tiek mėgėjai, tiek profesionalai.

 

Baidarių sportas yra universalus: jį renkasi tiek šeimos su mažais vaikais, tiek vyresnių klasių moksleiviai ar įmonės, norėdamos sustiprinti komandą,  tiek profesionalūs sportininkai, norėdami išlaikyti sportinį pasirengimą ne sezono metu. Tokia diversija yra dėl to, jog ir maršrutai ir baidarės gali būti pritaikomos pagal kiekvieno keliautojo poreikius. Nuo plaukimo ramia upės senvage, iki šniokščiančių ir į visas puses purslais kylančių kalnų upelių, kuriose adrenalinas kyla ne tik nuo plaukimo greičio, bet ir nuolatinio buvimo budriu ir pasiruošusiu išvengti nenumatytų kliūčių. Nepaisant to, baidarių maršrutų planuotojai siekia, jog kiekviena išvyka būtų nepavojinga keliautojų sveikatai, todėl prieš išplaukiant, suteikiama visa reikalinga informacija, papasakojama apie laukiančius iššūkius ir pasidalinama galimų problemų sprendimo būdais. Tai lemia, jog bet kuris maršrutas, kuriuo pasirenkama plaukti, būna kruopščiai paruoštas ir išbandytas baidarių ekspertų.

 

Tokia aktyvi ir komandinio darbo reikalaujanti pramoga, tampa puikia komunikacijos ugdymo bei vadinamojo komandos formavimo (ang. teambuilding) priemone. Ne viena įmonė kiekvieną vasaros sezoną pasitinka ramiu ar daugiau iššūkių reikalaujančiu plaukimu per pamėgtas arba dar neatrastas upes bei ežerus. Dažnai pasitelkiama renginių organizavimo komanda, kuri paruošia užduočių punktus ir rengia greičiausiųjų apdovanojimus. Net per pusę dienos vykstantį plaukimą, kolegos nusimeta oficialumo kaukes ir parodo savo asmenines pozicijas. Dažnai plaukimas būna ne vien fizinis irstymasis vandeniu, bet ir emocinis irstymasis pokalbiuose su kolegomis, kurie tampa nuoširdesni bei atviresni.

 

Dar vienas plaukimo baidarėmis privalumas yra tiesioginė nauda sveikatai. Fizinis aktyvumas gerina nuotaiką, mažina nerimą, daro teigiamą įtaką miegui, kovojant prieš depresiją ir liūdesį. Taisyklingai irkluojant dirba visas kūnas. Išmanant plaukimo bei irklavimo metodikas, šiuo sportu galima suformuoti sveiką bei atletišką kūną.

 

Apibendrinant galima teigti, jog plaukimas baidarėmis teikia įvairiapusiškos naudos. Plaukiant ne tik lavinamas kūnas, bet ir ilsinamas protas, pajaučiama vienybė su kolegomis, draugais ar papraščiausiai – mėgaujamasi gamta. Kruopščiai parengti maršrutai yra visiškai saugūs ir nepavojingi gyvybei.